„Pieniądz jest dobry, ale w pomyśle, w portfelu, w banku, w handlu, w ruchu, nie w środku mózgu i serca.”
- Janusz Stanisław Pasierb
1. Starajmy się robić zakupy raz w tygodniu. Wybierać się w jeden, wybrany dzień i kupić produkty na następny tydzień. Decydujmy się na sklep, który już znamy i porównaliśmy ceny produktów z innymi supermarketami. Niestety prawdą jest, że lokalne sklepy mają produkty droższe. Z drugiej strony, oferują one świeższe warzywa czy owoce. Dlatego proponuję takie rozwiązanie. Do supermarketu wybierajmy się po zakupy ,,długoterminowe" i ,,hurtowe" jak, np. makarony, ryż, konserwy, sery, słoiki z dżemami czy sosami. Natomiast produkty, które i tak kupujemy najczęściej co dwa dni, jak np. warzywa, owoce, mleko, jogurty kupujmy w lokalnym sklepie, do którego możemy wstąpić w drodze powrotem z pracy.
2. Zawsze kupujmy posiadając LISTĘ ZAKUPÓW. To rozwiązanie naprawdę pomoże nam w rozsądnych zakupach i trzymać nas będzie od niepotrzebnych odstępstw.
3. Na zakupy wybierajmy się po posiłku- to powstrzyma nas od kupowanie zbyt dużej ilości jedzenia ;)
4. PORÓWNUJMY. Nie tylko ceny produktów żywieniowych, ale ich skład. Chciałabym zaznaczyć, że nie chodzi mi tylko o jedzenie, ale i produkty użytku codziennego. Starajmy się upewniać czy droższy produkt jest warty swojej ceny i dlaczego jego cena jest wyższa od innych. Czasami tańsze rzeczy niczym nie różnią się od tych z górnej półki. Dlatego warto czytać etykiety.
5. Uważaj na PRZECENY- one nie zawsze są zbawieniem. Natomiast jeżeli na prawdę trafiłeś na prawdziwą obniżkę- skorzystaj, zrób zapasy.
6. Znowu odzywa się twój organizm ;) Zrezygnuj z niepotrzebnych przekąsek, słodyczy, chipsów, batonów, cukierków, na które trwonisz czasami ogromne sumy pieniędzy.
Nie czekaj, zacznij oszczędzać!
Krótki kawał na poprawę humoru:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz